CPL DUB přírodní.jpeg

CPL Dub přírodní

CPL Jilm bílý.jpeg

CPL Jilm bílý

CPL Bardolino horizontální.jpeg

CPL Bardolino horizontální

Tloušťka dveří

 44 mm 

Rozteč zámku

 72 mm 

Konstrukce

 Masivní smrkový rám opláštěný HDF nebo DTD deskou. Speciální vícevrstvá DTD výplň. K dosažení deklarované neprůzvučnosti protihlukových dveří je nutné dveře osadit padací prahovou lištou nebo dřevěným prahem (dveřní prah není součásti dodávky Masonite). 

Příslušenství v ceně

 FAB zámek a tři dveřní závěsy (tvoří nedílnou součást požárních dveří). 

Varianty

 Jednokřídlé interiérové protipožární plné hladké otočné dveře s polodrážkou. Vhodné do míst s vyššími nároky na vzduchovou neprůzračnost.  

Dostupné velikosti

 Jmenovité šířky 60-70-80-90 cm. 

Protipožární odolnost

 Deklarovaná požární třída 30-C4 / DP3 

Vážená neprůzvučnost

 Deklarace vzduchové neprůzvučnosti 34 -35 dB. 

 

Protipožární odolnost dveří je kritériem číslo jedna a dá se ověřit na identifikačním štítku kvalitního výrobce dveří.  Písmena EI2 označují kritéria dosažení mezních stavů, v tomto případě celistvosti a izolace, číslice 30 hodnotu požární odolnosti v minutách a označení DP označuje druh konstrukce. Protipožární bezpečnostní dveře poskytují vyšší zabezpečení bytu a většina pojišťoven takto zajištěnou nemovitost zvýhodňuje. Bezpečnostní třída je označena zkratkou RC. Vstupní bytové dveře by měly být použity od bezpečnostní třídy RC 2 a výše. Naše protipožární dveře můžou mít podle zvolené materiálové skladby i další vlastnosti, například mohou velmi dobře izolovat hluk. I tento parametr si můžete zkontrolovat na štítku dveří – v případě dveří LUME EXTRA Acoustic je hodnota vzduchové neprůzvučnosti 34 – 35 dB.

Jak lze ze štítku na dveřích zkontrolovat, že jsou dveře bezpečnostní a protipožární?

stitek.png