CPLpremium 13 KAMENNA SEDA.jpeg

1/3 CPL Kamenná šedá

CPL premium 23 NATURAL cire.jpeg

2/3 CPL Natural

CPL premium VERTIKA sklo ANTRACIT_cire.jpeg

Vertika CPL Antracit

CPL standard VERTIKUS sklo ORECH.jpeg

Vertikus CPL Ořech

Tloušťka dveří

40 mm 

Rozteč zámku

72 mm 

Konstrukce

 Masivní smrkový rám opatřený zpevňující páskou, která je skrytá pod hranovací páskou. Oboustranně opláštěno HDF nebo DTD deskou. Dveřní výplň - plná, plošně lisovaná dřevotřísková deska. 

Varianty

Interiérové otočné hladké prosklené dveřní křídlo se dodává jak v jednokřídlé, tak i v dvoukřídlé variantě. Povrchová úprava CPL laminát.

Protipožární odolnost

Prosklené požární dveře s deklarovanou požární třídou EI 30-C nebo EW 30-C. 

Vážená neprůzvučnost

28 dB. 

Příslušenství v ceně

FAB zámek a tři dvoučepové závěsy (tvoří nedílnou součást požárních dveří). FAB vložka není součástí dodávky. 

Zasklíváni

 Rámečky z masivu, čiré požární sklo o tloušťce 7 mm nebo 17 mm. Varianty prosklení 1/3, 2/3, Vertika a Vertikus. 

Výplň

Jedná se o plošně lisovanou plnou dřevotřískovou desku s příměsí minerálních nehořlavých vláken pro zvýšení její odolnosti vůči hoření. Tato deska je o celých 5 mm silnější než standardní výše uvedené vyplnění. Její objemová hmotnost je 400 kg/m3. 

Povrchová úprava

CPL LAMINO STANDARD

Continously Pressed Laminates, ve volném překladu kontinuelně lisovaný laminát šíře 0,2 mmns vysokou odolností proti deformacím a prasklinám, má několik vrstev papíru napuštěného viditelnou pryskyřicí. Barevné varianty dle vzorníku EGGER.

Snímek obrazovky 2022-10-18 v 13.58.06.png

CPL LAMINO PREMIUM

Snímek obrazovky 2022-10-18 v 14.02.54.png

CPL LAMINO DELUXE

Snímek obrazovky 2022-10-18 v 14.03.08.png

 

Protipožární odolnost dveří je kritériem číslo jedna a dá se ověřit na identifikačním štítku kvalitního výrobce dveří.  Písmena EI2 označují kritéria dosažení mezních stavů, v tomto případě celistvosti a izolace, číslice 30 hodnotu požární odolnosti v minutách a označení DP označuje druh konstrukce. Protipožární bezpečnostní dveře poskytují vyšší zabezpečení bytu a většina pojišťoven takto zajištěnou nemovitost zvýhodňuje. Bezpečnostní třída je označena zkratkou RC. Vstupní bytové dveře by měly být použity od bezpečnostní třídy RC 2 a výše. Naše protipožární dveře můžou mít podle zvolené materiálové skladby i další vlastnosti, například mohou velmi dobře izolovat hluk. I tento parametr si můžete zkontrolovat na štítku dveří – v případě dveří LUME EXTRA Acoustic je hodnota vzduchové neprůzvučnosti 34 – 35 dB.

Jak lze ze štítku na dveřích zkontrolovat, že jsou dveře bezpečnostní a protipožární?

stitek.png